Usuwanie pozostałości po starych sterownikach

Jeśli nowe urządzenie podłączone do komputera nie chce działać, przyczyną problemu mogą być pozostałości po starych sterownikach. Pokazujemy, jak się ich pozbyć.

Gdy odłączasz od komputera niepotrzebne urządzenie, np. skaner, możesz też odinstalować jego sterowniki. W tym celu przejdź do Panel sterowania/System/Urządzenia/Menedżer urządzeń i użyj opcji Odinstaluj. Ta metoda jednak, podobnie jak w przypadku usuwania niepotrzebnych programów, często pozostawia niektóre pliki czy wpisy w rejestrze. Takie pozostałości po sterownikach mogą powodować problemy z działaniem nowych urządzeń.

Rys. Devicemanager Pro 2.0 wyświetla informacje o wszystkich urządzeniach
Pliki sterowników są z reguły w katalogach systemowych, w których lepiej nie grzebać bez odpowiedniej pomocy. Gdy szukasz śladów po usuniętych sterownikach, bardzo przydaje się bezpłatny Devicemanager Pro 2.0 www.vs-support.com/html/devmanpro.htm. Programu nie trzeba instalować.

 

Devicemanager Pro 2.0 modyfikuje Menedżera urządzeń tak, żeby wyświetlał on informacje o wszystkich urządzeń, których sterowniki są zainstalowane w Windows. Wystarczy tylko rozwinąć menu Widok i kliknąć Pokaż ukryte urządzenia. Teraz wykonaj następujące czynności:

  • Odszukaj na liście stare urządzenie i kliknij je dwukrotnie.
  • Przejdź do zakładki Sterownik i kliknij Szczegóły sterownika.
  • W nowym oknie zobaczysz informację o plikach sterownika. Skasuj je ręcznie w Eksploratorze Windows.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49787 )

Array ( [docId] => 49787 )
Array ( [docId] => 49787 )