Anonimowe korzystanie z Internetu

Anonimowość w Internecie to złudzenie, w wielu miejscach zostają ślady Twojej aktywności i nie masz na to wpływu. Ale możesz ukryć prawdziwy adres IP Twojego komputera i zostawiać fałszywe ślady.

Program Tor (skrót od angielskiego The Onion Routing) to zestaw narzędzi pozwalających na zwiększenie bezpieczeństwa oraz prywatności podczas internetowych wojaży. Korzysta z technologii „trasowania cebulowego”, która polega na szyfrowaniu informacji i wysyłaniu ich przez kilka węzłów – tak zwanych „routerów cebulowych”.

Jak twierdzą autorzy aplikacji stosowanie Tora uniemożliwi namierzenie tożsamości internauty, a ponadto pozwala uzyskać dostęp do lokalnie zablokowanych witryn (np. przez dostawcę internetowego). Narzędzie jest bardzo proste w obsłudze – nie wymaga żadnej konfiguracji. W każdej chwili możesz zrezygnować z anonimowości – wystarczy, że klikniesz prawym przyciskiem myszy na ikonę aplikacji znajdującą się w zasobniku systemowym i wybierzesz opcję Zatrzymaj Tora. Program integruje się z popularnymi przeglądarkami i automatycznie uruchamia się wraz ze startem systemu. Jedynym minusem korzystania z niego może być opóźnienie we wczytywaniu się stron WWW.


Rys. Przeglądaj strony internetowe anonimowo

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 47963 )

Array ( [docId] => 47963 )