Czym grozi udostępnianie osobistych informacji w Internecie?

Dzielenie się osobistymi informacjami z innymi osobami w Internecie za sprawą stron społecznościowych nie zawsze jest bezpieczne. Treści widoczne wszystkim są indeksowane przez wyszukiwarki, które następnie zapisują je w swoim archiwum. Tutaj będą do wglądu jeszcze przez jakiś czas nawet po usunięciu ich ze źródłowej witryny.

Istotny jest fakt, że wszystkie dane, które publikujesz w sieci na różnych witrynach, można ze sobą łatwo powiązać, np. poprzez wpisanie Twojego imienia i nazwiska lub loginu w wyszukiwarce. Po takim zebraniu i przeanalizowaniu danych z wielu stron uda się w dużym stopniu określić Twoją osobowość.

Dlaczego jest to niebezpieczne? W znacznym stopniu naruszona zostaje Twoja prywatność. Korzystając z tego sposobu, dla przykładu pracodawca może sprawdzać osoby ubiegające się o pracę, a złodzieje dowiadywać się, kto w najbliższym czasie opuszcza swoje mieszkanie.

 

Aby łatwo znaleźć już obecne w Internecie informacje o sobie lub innych, wejdź na stronę http://www.123people.pl. Po wpisaniu imienia i nazwiska zestawione zostaną informacje z całego Internetu na temat wskazanej osoby.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 47667 )

Array ( [docId] => 47667 )