Kompletna blokada komputera

Odchodząc w pracy od biurka, często zostawiasz włączony komputer. Jednak pewnie nie chcesz, żeby ktoś grzebał w Twoich plikach, czy zrobił Ci głupi kawał, zmieniając, np. ustawienia przeglądarki. Jest na to skuteczne lekarstwo.

Używając programu Predator, można całkowicie zablokować komputer, gdy musisz opuścić stanowisko pracy. Do kontroli dostępu program używa dość niestandardowego rozwiązania, którym jest pendrive.

Jak to działa? To kombinowane zabezpieczenie programowo-mechaniczne. Do uruchomienia programu potrzebny jest włożony dysk USB, za pomocą którego możesz w prosty sposób zablokować komputer, wystarczy wyciągnąć pendrive. Po wyjęciu pendrive’a komputer zostaje zablokowany, nie działa klawiatura i mysz, a ekran jest wygaszony. Po włożeniu pendrive’a w gniazdo komputer zostaje odblokowany.

 

To jednak nie wszystko – Predator zapisuje wszystkie zdarzenia związane z bezpieczeństwem. Przeglądając rejestr programu, dowiesz się, czy ktoś próbował korzystać z komputera w czasie, gdy go zablokowałeś. Jeśli stracisz dysk USB, nie jesteś skazany na reinstalację systemu. Program skonstruowano tak, że komputer można uruchomić awaryjnie, korzystając z hasła. Za pomocą Predatora można chronić kilka komputerów tym samym napędem USB.

Rys. Predator to skuteczne zabezpieczenie programowo-mechaniczne. Wykorzystuje pendrive by zablokować komputer

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 47857 )

Array ( [docId] => 47857 )