Obserwowanie pulpitu zdalnego komputera

Aby kontrolować poczynania dzieci w komputerze, a tym samym w Internecie, możesz skorzystać z funkcji Pulpit zdalny oferowanej przez system Windows. Pozwoli Ci ona na podgląd komputera, z którego korzysta Twoje dziecko, i ewentualną interwencję.

Wygląda to tak, jakbyś siedział przy jednym komputerze z dzieckiem – na monitorze swojego komputera (na przykład będąc w pracy) możesz zobaczyć dokładnie to samo, co widzi Twoje dziecko na swoim monitorze.

Aby uruchomić funkcję Pulpit zdalny, musisz wprowadzić pewne ustawienia w obydwu komputerach, które będą się ze sobą łączyć.

 

W komputerze docelowym:

  • Kliknij Start, następnie Ustawienia, potem Panel Sterowania/System.
  • Kliknij Ustawienia zdalne, a następnie wybierz jedną z trzech opcji w obszarze Pulpit zdalny. Jeżeli zostaniesz poproszony o hasło administratora lub jego potwierdzenie, wpisz hasło lub je potwierdź.
  • Kliknij przycisk Wybierz użytkowników.
  • W oknie dialogowym Użytkownicy pulpitu zdalnego kliknij przycisk Dodaj.
  • W oknie dialogowym Wybieranie użytkowników lub grup wykonaj następujące czynności:
Aby określić lokalizację do wyszukiwania, kliknij przycisk Lokalizacje, a następnie wybierz lokalizację, którą chcesz przeszukać. W polu Wprowadź nazwy obiektów do wybrania wpisz nazwę użytkownika, którego chcesz dodać, a następnie kliknij przycisk OK.

Nazwa zostanie wyświetlona na liście użytkowników w oknie dialogowym Użytkownicy pulpitu zdalnego.

W komputerze, z którego inicjowane jest połączenie:

  • Otwórz okno Podłączanie pulpitu zdalnego, klikając Start/Wszystkie programy/ Akcesoria/Podłączanie pulpitu zdalnego.
  • W polu Komputer wpisz nazwę komputera (zamiast nazwy komputera możesz także wpisać jego adres IP), do którego chcesz się podłączyć, a następnie kliknij przycisk Podłącz.

Jeżeli znasz nazwę komputera, z którym chcesz się połączyć, wpisz ją w oknie Komputer. W przeciwnym razie spytaj administratora sieci o nazwę komputera lub poszukaj nazwy komputera w komputerze, z którym chcesz się połączyć. Po zezwoleniu na zdalne połączenia zapora systemu Windows automatycznie otworzy wymagany port. Jeśli używasz innej zapory, sprawdź, czy port Pulpitu zdalnego (zazwyczaj 3389) jest otwarty.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Opinie czytelników

data:

To jest to, czego szukasz. Darmowe i łatwe AEROADMIN http://www.aeroadmin.com/ Nie wymaga instalacji, bez rejestracji. Jeden krok i masz zdalny dostęp.

Ocena użytkownika:
5
Zgłoś naruszenie regulaminu

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 47673 )

Array ( [docId] => 47673 )