Ograniczanie dostępu do niebezpiecznych stron internetowych

Jest wiele powodów, dla których powinno się ograniczać dostęp do niektórych witryn w Internecie. Jednym z nich jest niebezpieczeństwo zainfekowania komputera poprzez programy instalowane w pececie bez Twojej wiedzy. Aby ograniczyć dostęp możesz skorzystać ze specjalnych programów filtrujących. Jest jednak dostępna, również inna, prostsza metoda.

Aby zablokować określone witryny:
  • Za pomocą Notatnika otwórz plik hosts. W WindowsXP i 2000 znajduje się on w folderze C:\Windows\system32\drivers\etc, natomiast w Windows 95/98/Mebezpośrednio w folderze C:\Windows.
  • Teraz w jednym wierszu wpisz IP i adres strony internetowej, do której chcesz blokować dostęp. Wstawiony w pliku hosts wiersz może wyglądać tak: 212.77.100.101 www.sex.com.
Użytkownik wpisuje powyższy adres w przeglądarce internetowej, mając nadzieję otrzymać dostęp do erotycznej zawartości witryny. Mimo to system łączy go z numerem IP podanym w pliku hosts. W tym przypadku jest to duży portal internetowy o treści informacyjnej.

Aby poznać numer IP konkretnej witryny:
  • Podłącz się do Internetu.
  • Kliknij Start/Uruchom jeśli używasz Windows XP/200/NT i wpisz cmd. Jeśli korzystasz z Windows 9x/Me wpisz command. Operacje potwierdź klikając OK.
  • Następnie wpisz PING i adres internetowy, na przykład: PING www.wp.pl i naciśnij klawisz Enter.


Rys. Ta operacja pozwala poznać IP żądanej strony. W tym przypadku numer IP 212.77.100.101 to strona www.wp.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 48506 )

Array ( [docId] => 48506 )