Szyfrowanie spakowanych danych kluczem publicznym

Jak zapewnić bezpieczeństwo przesyłanych w sieci lub przenoszonych na przenośnych napędach danych? Jednym ze sposobów jest szyfrowanie poufnych danych za pomocą odpowiednich narzędzi.

SecureZIP to program kompresujący, które wykorzystuje infrastrukturę klucza publicznego (PKI) w celu zapewnienia maksymalnego poziomu zabezpieczeń szyfrowanych i przesyłanych w sieci danych. Jeśli nie interesują Cię szczegóły implementacyjne PKI, które same w sobie są dość złożonym zagadnieniem, a chcesz szybko i bezpiecznie spakować, a następnie przesłać dane do zaufanych osób, to narzędzie jest właśnie dla Ciebie.

Wystarczy wiedzieć, że narzędzie wykorzystuje parę kluczy (prywatny i publiczny) do szyfrowania danych. Na szczęście generowaniem kluczy zajmie się SecureZIP podczas procesu instalacji. Należy podać nazwę oraz swój adres e-mail. SecureZIP wykorzysta te dane do wygenerowania pary kluczy (za pośrednictwem firmy Comodo, która jest urzędem certyfikującym). Po zakończeniu procesu instalacyjnego dysponujesz kluczem, dzięki któremu możesz szyfrować dane za pomocą algorytmu AES 256.

Teraz najtrudniejsze zadanie – przekonać znajomych, aby również zainstalowali SecureZIP. Tylko w ten sposób będą mogli odczytać zaszyfrowane przez Ciebie informacje.

Sam proces pakowania i szyfrowania danych jest również intuicyjny. Nie musisz wskazywać żadnych certyfikatów. Wystarczy wpisać adres e-mail odbiorcy paczki (pamiętaj, klucz publiczny każdego z użytkowników, do którego chcesz wysłać dane jest skojarzony z jego adresem e-mail, który musiał podać podczas instalacji SecureZIP), a narzędzie wyszuka w globalnym katalogu Comodo odpowiedni klucz publiczny, który następnie wykorzysta do zaszyfrowania danych. Dzięki temu tylko osoba posiadająca prywatny klucz będzie w stanie odszyfrować dane.


Rys. SecureZIP wykorzystuje infrastrukturę PKI do szyfrowania danych

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 48313 )

Array ( [docId] => 48313 )