Tworzenie kopii zapasowej w Windows 7

W Windows 7 użytkownik ma do dyspozycji sprawne narzędzie do robienia kopii zapasowych plików i ustawień systemu operacyjnego. Dzięki niemu możesz łatwo zapisać stan systemu z danej chwili i w razie awarii Windows przywrócić „okienka” do stanu z tego momentu.

Aby wykonać kopię zapasową przy pomocy tego narzędzia, wykonaj następujące czynności:

  • Otwórz Panel sterowania i w sekcji System i zabezpieczenia wybierz Wykonaj kopię zapasową komputera. Jeżeli używasz tzw. widoku klasycznego to odszukaj Kopia zapasowa/Przywracanie.
  • Jeżeli uruchomiłeś tworzenie kopii po raz pierwszy to wybierz Konfiguruj tworzenie kopii zapasowej.
  • Teraz wskaż lokalizację, w której zostanie umieszczony backup. Wciśnij Dalej. Możesz wybrać drugą partycję dysku, ale wysoce wskazane jest tworzenie kopii zapasowej na zewnętrznym nośniku (pendrive czy płyta CD/DVD). Jedną z opcji jest zapis w sieci, czyli na innym dysku sieciowym w Twojej sieci domowej. W tym celu kliknij przycisk Zapisz w sieci i wskaż lokalizację sieciową (ścieżkę do serwera i udziału sieciowego) oraz nazwę użytkownika i hasło. Możesz też kliknąć Przeglądaj,aby łatwiej znaleźć odpowiednie miejsce.


Rys. Wybór miejsca zapisu kopii zapasowej

  • Następnie wybierz dane, które mają być zabezpieczone. Możesz pozostawić zaznaczoną opcję Wybierz automatycznie (zalecane) i wówczas Windows sam podejmie decyzję, co zarchiwizuje (głównie pliki z folderów Biblioteki, Application Data, Kontakty, Pulpit, Pobieranie, Ulubione, Łącza, Zapisane gry i Wyszukiwania). Kliknij Dalej. Wybranie Pozwól mi wybrać umożliwia samodzielne określenie plików i katalogów do backupu.
  • Teraz musisz określić czy chcesz uruchomić cykliczne tworzenie kopii zapasowej, a jeśli tak to co jaki czas ma być ona tworzona i o jakiej porze (dzień i godzina). Aby backup został wykonany, komputera musi być włączony o danej porze. Wybierz więc czas, kiedy komputer zazwyczaj jest włączony.
  • Kliknij Zapisz ustawienia aby zakończyć konfigurowanie i uruchomić stworzenie kopii zapasowej.

Jeżeli zechcesz w przyszłości natychmiast utworzyć kopię zapasową, wystarczy kliknąć Utwórz kopię zapasową teraz.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 47508 )

Array ( [docId] => 47508 )