Zabezpieczenie przed wirusami

Czasami mimo wykorzystania programów antywirusowych, na Twoim dysku twardym pojawiają się niebezpieczne wirusy. Stanowią one zagrożenie dla danych oraz prywatności użytkownika. Może to wynikać z niedostatecznego zabezpieczenia komputera przed niebezpieczeństwami zagrażającymi ze strony sieci Internet. Istnieje kilka możliwości zwiększenia bezpieczeństwa Twojego komputera.

Aby skutecznie zabezpieczyć się przed wirusami, oprócz oprogramowania antywirusowego warto przeprowadzić następujące zabiegi:
1. Zainstaluj zaporę sieciową (firewall), który to program będzie monitorował transmisję z i do Twojego komputera. Może to być Zone Alarm, Sygate Personal Firewall lub jedna z darmowych starszych wersji programu Outpost Firewall.
2. Zainstaluj alternatywną względem Internet Explorera przeglądarkę internetową, np. Firefox, Opera, Mozilla, itp. Nie obsługują one zagrażających komputerowi kontrolek ActiveX i charakteryzują się większym bezpieczeństwem użytkowania.
3. Regularnie aktualizuj bazy danych wirusów w wykorzystywanych programach antywirusowych, a przynajmniej raz w tygodniu wykonuj skanowanie dysku.


Rys. Outpost Firewall w najnowszej wersji komercyjnej jak i starszej darmowej jest jedną z lepszych zapór sieciowych

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Opinie czytelników

data:

Ja tam się zabezpieczył mając inny system operacyjny - Linux. Użytkownicy tego systemu wiedzą, żeby mieć wirusa na komputerze muszą sobie sami go aktywować. Podobnie z telefonami, też mam tam Linuxa choć wygląda jak Android to nim do końca nie jest wygląd to jedynie tło graficzne, a najważniejsze to powiem tak po prostu skrypty systemowe, które w Limuxie nie pozwalają na samo włączenie wirusa. Dlatego tak jestem za Linuxami. Choć z tych wielu rodzai dystrybucji Unixowych wolę, używam i polecam LimuxArch (na komputer).

Ocena użytkownika:
5
Zgłoś naruszenie regulaminu

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49288 )

Array ( [docId] => 49288 )