Przestępstwa w sieci nakręcają rynek zabezpieczeń

Z roku na rok rosną straty przedsiębiorstw spowodowane atakami cyberprzestępców i jednocześnie równolegle bardzo dynamicznie rozwija się rynek zabezpieczeń informatycznych.

Zdaniem przedstawicieli firmy Aladdin, w całej sieci będzie ciągle rosło ryzyko związane z atakami, będą one coraz groźniejsze, wymierzone w konkretne cele, a metody działania przestępców staną się coraz bardziej wyrafinowane. Rosnąca popularność i dostępność Internetu sprawiają, że same przedsiębiorstwa i organizacje coraz więcej spraw załatwiają, korzystając z Sieci. Firmy chętnie przenoszą część strategicznych procesów biznesowych do środowiska internetowego, co z kolei sprawia, że w sieci krąży rosnąca ilość poufnych informacji. Właśnie poufne informacje przestępcy starają się zamienić na "żywą gotówkę".

Obecnie najgroźniejsze ataki sieciowe nie polegają już na rozsyłaniu złośliwego oprogramowania, takiego jak wirusy, konie trojańskie czy robaki. Zdaniem firmy Aladdin, o wiele większym zagrożeniem jest obecnie tzw. phishing, czyli kradzież poufnych danych. Inne zagrożenia płynące z sieci to oprogramowanie szpiegujące komputery.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły


Polecamy