Spamerzy wspierają kandydata na prezydenta USA

Ron Paul stał się dla cyberprzestępców rozsyłających spam ulubionym kandydatem na urząd prezydencki w Stanach Zjednoczonych.

Spamerzy masowo rozsyłają wiadomości e-mail o tematach: "Czy urząd podatkowy obawia się Rona Paula?", "Ron Paul zakończy wojnę w Iraku", "Kim jest Ron Paul?". Choć nie ma dowodów wskazujących, że za tymi wiadomościami stoi sztab wyborczy kandydata, specjaliści z firmy Symantec prognozują, że spam będzie wykorzystywany na dużo większą skalę i stanie się cennym narzędziem promocji w marketingu politycznym.

W październiku zanotowano też inne, ciekawe zjawisko, choć na niewielką skalę - spam z załączonym do niego plikiem w formacie MP3. Po jego otwarciu odbiorca usłyszał krótki komunikat reklamowy zachęcający do nabycia określonych akcji na giełdzie papierów wartościowych. Pliki MP3 zajmują około 63,3 KB i trwają do 30 sekund.

Kolejnym trendem odnotowanym w październiku jest wykorzystanie przez spamerów linków do wyszukiwarki Google (z ustawionym zapytaniem) w celu skierowania użytkowników na strony z treściami reklamowymi. W ten sposób cyberprzestępcy starają się omijać zabezpieczenia filtrów antyspamowych.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 48963 )

Array ( [docId] => 48963 )