Wyścig do Białego Domu - hackerzy nie pozostają w tyle

McAfee ostrzega przed nowymi falami spamu i szkodliwego oprogramowania, wykorzystujących emocje związane z wyborami w Stanach Zjednoczonych.

Podczas gdy zwierano szeregi przed cyberatakami spodziewanymi w walentynki, w środę, 13 lutego systemy antyspamowe i antymalware McAfee Avert Labs wychwyciły tysiące próbek niechcianej korespondencji zawierającej podejrzany "Google Adlink".

Najnowsza socjotechniczna sztuczka spamerów wykorzystuje napięcie związane z wyścigiem do Białego Domu między Hillary Clinton i Barackiem Obama. Dziwi jedynie fakt, że spam nie został rozesłany dzień wcześniej, czyli tydzień po superwtorku - dniu prawyborów w USA.

Wspomniany spam zawierał ukryty link do szkodliwej strony kierującej przeglądarkę na witrynę zawierającą trojana Downloader.gen.a. Strona użyta w tym ataku jest prawdopodobnie powiązana z ciesząca się złą sławą w Internecie organizacją Russian Business Network (RBN). Organizacja ta jest oskarżana przez firmy zwalczające cyberprzestępczość o utrzymywanie wielu witryn przestępczych.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49011 )

Array ( [docId] => 49011 )