Instalacja przeglądarki Google Chrome

Google, wprowadzając na rynek własną przeglądarkę internetową, wypowiedział nieoficjalną wojnę Microsoftowi, którego Internet Explorer ciągle jeszcze jest najpopularniejszym programem do przeglądania stron WWW. Przekonaj się sam, ile warta jest najnowsza przeglądarka Google Chrome.

Oficjalna strona przeglądarki jest dostępna w języku polskim pod adresem www.google.pl/chrome. Po wejściu na nią kliknij przycisk Pobierz Google Chrome, a następnie Zaakceptuj i zainstaluj i zapisz pobierany plik. Obecnie przeglądarka jest dostępna jedynie w wersji do systemów Windows XP oraz Vista i ma status beta. Twórcy zapowiadają, że finalna wersja Chrome będzie dostępna także do systemów Linux i MacOS X.

Uruchom instalator, klikając dwukrotnie ikonę ChromeSetup, co spowoduje automatycznie zainstalowanie przeglądarki. Uwaga: w trakcie instalacji potrzebny jest dostęp do Internetu, ponieważ instalator pobiera pliki potrzebne do działania przeglądarki. Po wszystkim wystarczy już tylko wcisnąć Uruchom Google Chrome.


Rys. Google Chrome bezpośrednio po zainstalowaniu

Później Google Chrome uruchomisz, klikając jedną z ikon, które pojawiły się na pasku zadań, Pulpicie oraz w menu Start. Zauważ także, że jeśli miałeś w Internet Explorerze zapisane hasła czy swoje zakładki, to zostały one automatycznie przeniesione do Google Chrome.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 48544 )

Array ( [docId] => 48544 )