Czym jest Chromecast

Urządzenie wygląda trochę jak przerośnięty pendrive, różnica polega na tym, że wtyczka zakończona jest wejściem HDMI zamiast USB. W środku zaś tkwi sprzęt dostarczający telewizorowi treści audiowizualne przesyłane przez Wi-Fi. Użytkownicy wybierają treści przeznaczone do odtwarzania używając aplikacji mobilnych lub internetowych, wspierających technologie Google Cast.

Jak działa Chromecast

Uruchomienie urządzenia jest banalnie proste. Wystarczy podłączyć je do telewizora za pomocą złącza HDMI. Masz kłopot, bo gniazda w TV są położone zbyt blisko siebie? Producent pomyślał także o tym. Do zestawu dołączony jest niewielki przedłużacz, dzięki któremu nie będzie z tym żadnego problemu. Przed dodatkowy port USB lub gniazdko dostarczamy prąd i po szybkiej konfiguracji możemy zacząć korzystać z gadżetu. Chromecast łączy się z naszą siecią WiFi i pozwala na bezprzewodowe przesyłanie obrazu i dźwięku z innych urządzeń, np. komputera lub smartfona. W ten sposób możemy na większym ekranie wyświetlić film z telefonu komórkowego lub pulpit naszego laptopa. Istnieje także możliwość wskazania Chromecastowi konkretnych materiałów, które ten sam pobiera z Internetu.

Dla kogo jest Chromecast

Jest to urządzenie przede wszystkim skierowanie do użytkowników którzy nie mają telewizorów Smart TV. Chromecast przyda się także osobom, które mają komputer znajdujący się daleko od telewizora i nie chcą łączyć go długimi kablami leżącymi przy ścianie lub nawet przez środek pokoju.

Wymagania sprzętowe i programowe

Płynne strumieniowanie materiałów z komputera wymaga zainstalowania co najmniej systemu operacyjnego Windows Vista. Komputer powinien być także wyposażony w procesor Intel Core i5 drugiej generacji lub jego odpowiednik. W przypadku starszych wersji Windows i słabszych układów może nastąpić pogorszenie jakości przesyłanego obrazu i dźwięku. Dla komputerów Apple, wymagany jest OS X w wersji co najmniej 10.7, Macbook Pro z 2011 lub Macbook Air z 2012 roku. Identycznie jak w przypadku PC, starsze modele mogą pogarszać jakość multimediów. Chromecast współpracuje również z Chromebookami, takimi jak Pixel czy Samsung Chromebook 2, oraz ze wszystkimi modelami z procesorami Intel Haswell. Od strony software'owej konieczne jest zainstalowanie aplikacji Google Chromecast lub rozszerzenia do przeglądarki Google Chrome.
W urządzeniach mobilnych także trzeba zainstalować dedykowaną wersję aplikacji Google Chromecast. Smartfon musi działać pod Androidem minimum 2.3 lub systemem iOS w wersji co najmniej 7. Aby strumieniować pulpit Androida, wymagany jest system w wersji co najmniej 4.2.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49821 )

Array ( [docId] => 49821 )
Array ( [docId] => 49821 )