Rozwiązywanie problemów z podłączaniem komputera do telewizora

Jeżeli komputer nie wykrywa telewizora jako urządzenia podłączonego do komputera, ustaw go w systemie Windows jako ekran główny i zrestartuj komputer. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest bowiem często fakt, że niektóre karty graficzne wymagają podłączenia TV jako głównego ekranu.

Generalnie warto także włączyć telewizor i podłączyć go do komputera jeszcze przed włączeniem komputera.

W przypadku kłopotów z ustawieniem prawidłowej rozdzielczości spróbuj zacząć od najniższej możliwej, np. 800 x 600 pikseli.

Jeżeli obraz jest zbyt jasny lub zbyt ciemny, a na jego dalsze dostosowanie nie pozwala Ci ograniczony zakres regulacji w sterownikach karty graficznej lub telewizora, pamiętaj iż na laptopach masz jeszcze specjalne klawisze funkcyjne odpowiedzialne za jasność, które mogą pomóc.
W Windows 7 jest specjalny skrót klawiaturowy do przełączania wyświetlaczy bez konieczności korzystania ze sterowników: [Win] + [P].

 

Rys. Przełączanie ekranów w Windows 7
Jeżeli mimo podłączenia prawidłowego kabla HDMI nie masz dźwięku, przyczyną może być starszy układ zamontowany na karcie graficznej, który nie obsługuje HDMI z dźwiękiem.

Inną przyczyną jest korzystanie z nieprawidłowego urządzenia w systemie Windows. Jeżeli po podłączeniu telewizora na liście urządzeń do odtwarzania dźwięku pojawił się np. NVIDIA High Definition Audio, to ustaw je jako urządzenie domyślne. Sprawdź również czy nie masz ustawienia HDMI - HDTV (Dźwięk wyłączony) na karcie Zmiana rozdzielczości w Panelu sterowania NVIDIA.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 47204 )

Array ( [docId] => 47204 )
Array ( [docId] => 47204 )