Inny nagłówek na ostatniej stronie

Napisałeś raport finansowy swojej firmy i na ostatniej stronie umieściłeś spis treści. Wszystkie strony dokumentu mają identyczne nagłówki, jednak Ty chciałbyś, aby ostatnia strona ze spisem treści go nie miała. Nie umiesz tego zrobić, ponieważ zmiana ustawień nagłówka lub stopki dotyczy całego dokumentu, a nie pojedynczej strony. Poniżej pokażemy Ci, jak sprawić, aby można było zmienić ustawienia nagłówka i stopki dla pojedynczej strony.


Rys. 1. Ostatnia strona raportu


W tym celu:

1. Kliknij na początku strony, dla której chcesz ustawić inny nagłówek, wybierz polecenie menu Wstaw/Podział, z listy podziałów wybierz Następna strona i naciśnij OK (Word 2007 na karcie Układ strony wybierz przycisk Znaki podziału/Następna strona).


Jeśli przedtem wstawiłeś zwykły podział strony, to go usuń, ponieważ będziesz mieć dodatkową pustą stronę.


2. Wybierz polecenie menu Widok/Nagłówek i stopka, aby przejść do edycji nagłówka (w Word 2007: na karcie Wstawianie wybierz polecenie Nagłówek/Edytuj nagłówek).

3. Pojawi się pasek narzędzi Nagłówek i stopka (w Word 2007: pojawi się dodatkowa karta Narzędzia nagłówków i stopek/Projektowanie). Przy nagłówku pojawi się tekst: Taki jak poprzednio informujący o tym, że nagłówek i stopka w tej sekcji są połączone z ustawieniami w poprzedniej sekcji.


Rys. 2. Widok dokumentu po przełączeniu się do edycji nagłówka


4. Na pasku narzędzi Nagłówek i stopka naciśnij przycisk Przełącz Nagłówek Stopka Łącze (w Word 2007: na karcie Narzędzia nagłówków i stopek w grupie poleceń Nawigacja naciśnij przycisk Połącz z poprzednim).

 


5. Zmodyfikuj nagłówek, usuwając wpisany tekst i obiekty graficzne, a następnie na pasku narzędzi Nagłówek i stopka naciśnij przycisk Zamknij, aby wyjść z trybu edycji nagłówka (w Word 2007: na karcie Narzędzia nagłówków i stopek naciśnij przycisk Zamknij nagłówek i stopkę).


Piotr Dynia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły


Polecamy