W repozytorium znajdziesz wiele rozszerzeń, które zostały pogrupowane według kilku kategorii. Możesz zwrócić np. uwagę na te najpopularniejsze bądź najczęściej ściągane. Będzie to dla Ciebie zarazem informacja, które są naprawdę przydatne. Kolejne kategorie to m.in. system operacyjny, przyporządkowanie poszczególnym aplikacjom (np. Writer, Impress, itd.).
Repozytorium rozszerzeń OpenOffice
Prawdopodobne jest, że w trakcie użytkowania pakietu pomyślisz o tym, aby rozbudować jego możliwości. Może to być proste dodanie jakiejś czcionki lub wynalezienie nieco bardziej zaawansowanej funkcji, jak choćby dodatkowego słownika wykraczającego poza możliwości standardowego. W tym celu użyjesz zapewne menedżera pakietów.

Ponadto w osobnej ramce znajdują się losowe przykłady słów kluczowych, które możesz zastosować w polu wyszukiwania repozytorium. W lewym dolnym rogu znajdziesz dokumentację związaną z repozytorium i zamieszczonymi plikami. Niestety jest ona tylko w języku angielskim.
Rozszerzeń znajdujących się np. w archiwach *.zip. nie rozpakowujesz! Otwierasz Narzędzia/Menedżer pakietów i korzystasz z opcji Dodaj. Jeżeli możesz dodać tylko pakiety w kategorii Moje pakiety, oznacza to, że nie masz praw administratora i dodasz nowe elementy tylko dla siebie. Również i w tym przypadku może okazać się konieczne ponowne uruchomienie systemu.