Odzyskiwanie usuniętych plików z wykorzystaniem DiskDigger

Niezależnie od tego, czy było to przypadkowe lub świadome usunięcie pliku, faktem jest, że dane zostały utracone. Po pewnym czasie okazuje się, że jednak ich potrzebujesz i musisz jakoś je odzyskać. W tym celu możemy skorzystać z aplikacji DiskDigger.

DiskDigger potrafi odzyskać pliki z dowolnych typów nośników i dysków, których na co dzień używasz, a więc napędów USB, kart pamięci (SD, CompactFlash, Memory Stick, itd.) oraz twardych dysków. W skład listy formatów plików, które mogą być odzyskiwane wchodzą: zdjęcia, filmy, muzyka czy dokumenty. Narzędzie umożliwia również skanowanie ponownie sformatowanych (lub błędnie sformatowanych) dysków, a nawet dysków z błędnymi sektorami. DiskDigger korzysta z własnej wbudowanej obsługi popularnych systemów plików (FAT12, FAT16, FAT32, NTFS oraz exFAT) pomijając obsługę systemu plików w systemie Windows.

Narzędzie może odzyskiwać dane pracując w jednym z dwóch trybów: skanowanie systemu plików w poszukiwaniu usuniętych plików (dig deep), skanowanie powierzchni dysku w poszukiwaniu jakichkolwiek śladów utraconych danych (dig deeper). Zaletami narzędzia są: wysoka wydajność pracy, intuicyjny interfejs użytkownika oraz to, że nie wymaga ono instalacji w systemie.


Rys. DiskDigger próbuje odzyskać utracone dane z różnych typów popularnych nośników

Narzędzie nie gwarantuje, że odzyskamy wszystkie utracone dane, szczególnie jeśli od usunięcia minęło sporo czasu. Im bardziej dysk jest wykorzystywany od momentu usunięcia danych, tym mniejsze są szanse na ich odzyskanie. DiskDigger nie jest również narzędziem, które potrafi naprawić uszkodzony nośnik lub dysk.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 48314 )

Polecamy

Array ( [docId] => 48314 )