Defraggler – darmowe narzędzie do defragmentacji

Zapytasz pewnie: „po co mi kolejne narzędzie do defragmentacji” ? Jeśli jednak potrzebujesz niewielkiego narzędzia, które mógłbyś umieścić na pendrivie, które nie wymaga instalacji na docelowym komputerze, Defraggler na pewno spełni twoje wymagania.

Defraggler to darmowe narzędzie do defragmentacji całych dysków lub wybranych plików. Nie trzeba więc uruchamiać długotrwałego procesu defragmentacji dysku, gdy potrzebujesz defragmentować tylko wybrane jego obszary. Po pobraniu programu (www.defraggler.com), wystarczy go uruchomić, a następnie wybrać pliki do defragmentacji. Proces defragmentacji zajmie kilka chwil (zależnie od ilości i rozmiaru wybranych plików).

Program jest niewielkich rozmiarów (około 1 MB) i dostępny do pobrania w postaci uruchamialnego pliku EXE. Dzięki temu możesz je umieścić na przenośnym urządzeniu i uruchomić na wybranym komputerze bez instalowania.


Rys. Defraggler to niewielkich rozmiarów doskonałe narzędzie do defragmentacji wybranych obszarów dysku

Defraggler można uruchomić w systemach Windows 2000, 2003, XP oraz Vista (dodano również wsparcie dla architektur 64-bitowych). Narzędzie wspiera systemy plików NTFS oraz FAT32.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 48583 )

Polecamy

Array ( [docId] => 48583 )