Szczegóły ocen indeksu wydajności Windows 7

Skala ocen ma przyporządkowane wartości od 1 do 7,9. Przy tym im wyższa wartość tym lepsza wydajność komputera. Dotychczasowa maksymalna wartość 7,9 nie jest ostatecznie ustaloną wartością. Microsoft może w każdej chwili zdecydować się na podniesienie jej do wyższej, jeśli okaże się to konieczne. Może się tak stać, na przykład gdy pojawią się nowe technologie o zwiększonych osiągach.

Najważniejsze elementy w komputerze są oceniane oddzielnie. Całkowita ocena nie jest więc wypadkową tylko pięciu elementów, ale wielu innych razem. Najważniejsze przy tym będą: procesor,pamięć operacyjna, możliwości karty graficznej (istotne dla Aero),  możliwości karty graficznej w zakresie 3D (istotne dla gier i pracy z grafiką 3D),dysk twardy.

Dzięki przyjrzeniu się szczegółowej ocenie można błyskawicznie wyłapać mocne i słabe strony swojego systemu. Wykorzystując określone środki w celu optymalizacji osiągów komputera, można nieco poprawić jego wydajność, np. poprzez wymianę karty graficznej na lepszy model.

Aby uzyskać dokładne dane dotyczące wydajności komputera, poszczególnych elementów i aktualnej konfiguracji, wystarczy kliknąć Wyświetl i wydrukuj szczegółowe informacje o wydajności i systemie. Zostanie natychmiast wyświetlone nowe okno, w którym znajdą się wszystkie dane dotyczące ocenianego komputera. W kilku punktach znajdą się oceny, a także kompletny spis elementów, z których jest zbudowany System z pamięcią operacyjną, Magazyn z wyszczególnionymi danymi o dyskach i partycjach, Grafika gdzie dowiesz się wszystkiego o decydujących dla niej elementach.
Na przedostatnim miejscu, w obszarze Sieć, znajdziesz dane dotyczące sieci i zainstalowanych na danym komputerze kartach sieciowych. Ostatnia rubryka to Uwagi, gdzie system może umieścić komentarz do oceny lub podpowiedzi odnośnie możliwej rozbudowy systemu, w celu uzyskania większej wydajności komputera.

 

Rys. Kliknij przycisk Drukuj tę stronę, aby wydrukować dokładne dane komputera
Tutaj znajdziesz dokładne dane dotyczące systemu, przede wszystkim procesora, pamięć operacyjną, czy system operacyjny. Niżej znajdują się informacje o dostępnych dyskach twardych i partycjach. Na końcu można przyjrzeć się danym karty graficznej i jej ustawieniom oraz karcie sieciowej.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Opinie czytelników

data:

Potrzebujesz finansowania? Szukasz finansów? Szukasz finansowania, aby powiększyć swój biznes? Pomagamy osobom fizycznym i firmom w pozyskiwaniu środków finansowych na rozwój oraz w zakładaniu nowej firmy w dowolnej wysokości. Uzyskaj finansowanie po przystępnej stopie procentowej wynoszącej 3%. Czy potrzebujesz tych środków na prowadzenie działalności i rozliczenia rachunków? Następnie wyślij nam e-mail, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami teraz za pośrednictwem [email protected] whats-App +918929509036 Dr James Eric Finance Pvt Ltd Dziękujemy

Ocena użytkownika:
5
Zgłoś naruszenie regulaminu

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 47181 )

Array ( [docId] => 47181 )