Ocena mocy komputera przy pomocy indeksu wydajności w Windows 7

Wielu użytkowników zastanawia się, czy ich komputer  jest wystarczająco wydajni, żeby przejść na system operacyjny Windows 7, ponieważ wymagania sprzętowe tego systemu w porównaniu z Windows XP są o wiele większe. Niektóre komputery mogą nie sprostać tym potrzebom, co może prowadzić do spowolnienia pracy. Niewykluczone, że instalacja Windows 7 w ogóle nie będzie możliwa ze względu na zbyt małą wydajność komputera. Wynika to z faktu, że dodatkowe elementy systemu operacyjnego Windows 7, jak interfejs Aero wymagają dodatkowej mocy komputera. Nowe udogodnienia funkcje potrzebują lepszego sprzętu niż system operacyjny Windows XP. 

Jeśli masz świeżo zainstalowany Windows 7 i interfejs Aero nie jest u Ciebie wyświetlany to znaczy, że komputer jest za słaby dla nowego systemu operacyjnego. Żeby nie obciążać nadmiernie komputera, Windows 7 sam wyłącza niektóre swoje funkcje, które nie są konieczne, a mogłyby spowalniać działanie całego komputera. Przy niewystarczających możliwościach graficznych funkcja Aero zostanie wyłączona automatycznie.

Żeby ocenić moc komputera, Windows 7 przeprowadza  testy komputera i ocenia jego możliwości. W skali od 1 do 7.9 oceniana jest wydajność poszczególnych elementów komputera i ustawienia oprogramowania. Przyporządkowana wartość pozwala określić, czego możesz spodziewać się po konkretnym komputerze.

Indeks wydajności komputera możesz również wykorzystać do porównania wydajność Twojego komputera z komputerami innych użytkowników. Porównanie można przeprowadzić również przez Internet zarówno ze znajomymi jak i z nieznanymi Ci ludźmi. Służy do tego mały program i utworzona przez Microsoft specjalnie do tego celu strona internetowa. Może to pomóc zakończyć odwieczne debaty typu „mój komputer z podzespołami Intel jest lepszy od Twojego wyposażonego w procesor AMD.” Wyższa wartość przyznana w ocenie oznacza lepsze ustawienia oprogramowania i lepsze osiągi sprzętu.
Porównanie ocen cząstkowych może być bardziej miarodajne niż wyrokowanie na podstawie wyniku końcowego.

 

Aby przeprowadzić ocenę własnego komputera w systemie operacyjnym Windows 7 lub Windows Vista, należy wykorzystać indeks wydajności. Aby go uruchomić, kliknij przycisk Start, a następnie wejdź w Panel sterowania/System i zabezpieczenia. Poniżej z listy wybierz Zapoznaj się ze stanem komputera, teraz w menu po lewej stronie kliknij Wyświetl informacje o wydajności. Natychmiast zostanie wyświetlona ocena Twojego komputera.

Rys. Indeks wydajności komputera w Windows 7 wykorzystuje pięć komponentów w ocenie

Ocena podzielona jest na kilka elementów, dzięki czemu możesz odczytać wartości pośrednie, jakie uzyskał komputer. Dokładny przegląd możliwości systemu możesz sprawdzić, klikając Wyświetl i wydrukuj szczegółowe informacje o wydajności i systemie po prawej stronie. Jedno kliknięcie Ponownie uruchom ocenę pozwoli na przeprowadzenie nowego procesu oceny komputera. Jeśli teraz pojawiłyby się jakieś problemy to poniżej przeczytasz o możliwych przyczynach i prostych sposobach, jak się ich szybko i łatwo pozbyć.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Opinie czytelników

data:

Potrzebujesz finansowania? Szukasz finansów? Szukasz finansowania, aby powiększyć swój biznes? Pomagamy osobom fizycznym i firmom w pozyskiwaniu środków finansowych na rozwój oraz w zakładaniu nowej firmy w dowolnej wysokości. Uzyskaj finansowanie po przystępnej stopie procentowej wynoszącej 3%. Czy potrzebujesz tych środków na prowadzenie działalności i rozliczenia rachunków? Następnie wyślij nam e-mail, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami teraz za pośrednictwem [email protected] whats-App +918929509036 Dr James Eric Finance Pvt Ltd Dziękujemy

Ocena użytkownika:
5
Zgłoś naruszenie regulaminu

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 47182 )

Array ( [docId] => 47182 )