Bezpłatny i łatwy w obsłudze program graficzny

Adobe Photoshop jest horrendalnie drogi, a bezpłatny GIMP, mogący konkurować z nim możliwościami, trudny w obsłudze. Czy jest więc jakiś solidny, łatwy w obsłudze i bezpłatny program do edycji grafiki?

Odpowiedź brzmi: GIMPshop. Program jest połączeniem GIMP-a z interfejsem Adobe Photoshop. Możesz go pobrać ze strony www.gimpshop.com. Już podczas instalacji przekonasz się, że jest bardziej przyjazny dla użytkownika niż GIMP, bo zawiera wszystkie niezbędne komponenty i nie trzeba oddzielnie instalować bibliotek GTK+.

GIMPshop ma tak zmodyfikowany interfejs graficzny i nazewnictwo funkcji, żeby jak najbardziej przypominać produkt Adobe. Dzięki temu można wygodnie korzystać ze wszystkich funkcji oferowanych przez GIMP-a. Ważną cechą GIMPshopa jest uruchamianie się tylko w jednym oknie. Umożliwia to specjalna wtyczka o nazwie Deweirdifyer, dołączona do pakietu instalacyjnego.


Rys. Interfejs GIMPshopa przypomina Adobe Photoshop, dzięki czemu program jest łatwy w obsłudze

Rozwijane menu zostały uporządkowane tak jak w Photoshopie (File, Edit, Image, Layer, Select, Filter, View, Window). Funkcje i narzędzia zostały umieszczone w innych miejscach interfejsu, niektórym zmieniono także nazwy. Przykładowo, znane z GIMP-a narzędzie Blend w GIMPshopie nazywa się Gradient, a Fuzzy Select to Magic Wand. Dlatego, jeśli znasz już Photoshopa, obsługa GIMPshopa nie sprawi Ci większych problemów. Możesz również korzystać z wielu warsztatów przygotowanych właśnie do Photoshopa.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły


Polecamy