Szczegółowe informacje o obrazie w FastStone Image Viewer

Aby uzyskać wszystkie możliwe informacje na temat danej fotografii, w trybie pełnoekranowym zbliż kursor myszki do prawej krawędzi ekranu. Otworzy się okno Plik i atrybuty, z którego dowiesz się w szczególności o: nazwie pliku, jego lokalizacji, formacie, rozmiarze, dacie, rozdzielczości (w pikselach oraz DPI) czy głębi koloru.

Ponadto poniżej ulokowano trzy zakładki. Na pierwszej z nich umieszczono dane EXIF. Dzięki formatowi EXIF będziesz wiedział za pomocą jakiego aparatu zostało wykonane zdjęcie, (firma oraz dokładny model) a także za pomocą jakiego oprogramowania zostało ono ewentualnie edytowane i kiedy. Zapewne zdziwisz się, że możesz sprawdzić nawet takie szczegóły jak to czy zdjęcie zostało zrobione przy użyciu lampy błyskowej (flasha), jaka była długość ogniskowej a nawet jakiego rodzaju przesłony użyto.

Rys. Pliki i atrybuty w trybie pełnoekranowym
Druga zakładka to histogram, czyli wykres słupkowy pokazujący rozkład punktów o różnej jasności - na danym zdjęciu. Oś pozioma to jasność piksela, od zupełnie czarnych (po lewej stronie) po najbielsze (po prawej). Z kolei wysokość słupka informuje jak wiele takich pikseli jest na obrazku. Im więc bardziej wyrównany jest rozkład słupków tym bardziej jednolitej jasności jest zdjęcie.

 

Na trzeciej zakładce można umieścić komentarz do pliku graficznego (np. JPEG).

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 47212 )

Array ( [docId] => 47212 )