Nowa generacja centrów danych Cisco

Wraz z prezentacją szeregu nowych produktów i rozwiązań, firma Cisco przedstawiła swoją wizję centrów przetwarzania danych nowej generacji pod nazwą Data Center 3.0.

Koncepcja ta wiąże się z organizacją usług infrastrukturalnych w czasie rzeczywistym. Zasoby serwerowe i sieciowe oraz pamięć masowa wykorzystują wirtualizację i są współużytkowane, zaś aplikacje, poziom usług, wydajność i współpraca są zoptymalizowane. Zaprezentowane nowe produkty i inicjatywy to pierwszy krok w kierunku centrów przetwarzania danych nowej generacji.

Cisco VFrame Data Center to platforma, która udostępnia zasoby w formie usług wirtualnych, wykorzystując funkcje sieci inteligentnej. Ponadto VFrame DC obejmuje otwarty interfejs programowania (API) i integruje się z aplikacjami administracyjnymi innych firm, jak również z rozwiązaniami do wirtualizacji serwerów i pamięci masowej.

Nowe oprogramowanie Wide Area Application Services (WAAS) to pierwsze w branży rozwiązanie do optymalizacji sieci WAN. Zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i szybkość działania sieci WAN oraz precyzyjne zarządzanie wydajnością aplikacji.

Nowe oprogramowanie Cisco Application Control Engine (ACE) XML Gateway daje większe możliwości świadczenia bezpiecznych usług internetowych (Web services), takich jak aplikacje XML i usługi Web 2.0. Pozostałe pokazane nowości to moduł wielousługowy Cisco MDS 18/4 (18 portów Fibre Channel 4 Gb/s i 4 porty Gigabit Ethernet), modułowy przełącznik Cisco MDS 9222i, przełącznik Cisco MDS 9134 Multilayer Fabric Switch (wyposażony w porty 4 Gbit/s i 10 Gbit/s), Cisco Data Mobility Manager (rozwiązanie do migracji danych), Cisco Storage Media Encryption (szyfrowanie w sieciach SAN), Cisco N-Port Virtualizer oraz Cisco Smart Call Home.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49024 )

Array ( [docId] => 49024 )