Zarządzanie chmurą według Novella

Novell udostępnia pierwsze na rynku rozwiązanie do kompleksowego zarządzania środowiskami typu cloud. Novell Cloud Manager umożliwia tworzenie i zarządzanie środowiskami typu cloud opartymi na wszystkich wiodących hipernadzorcach, systemach operacyjnych i platformach sprzętowych.

W przeciwieństwie do rozwiązań konkurencyjnych, które zmuszają użytkowników do stosowania określonych pakietów rozwiązań technicznych, Novell Cloud Manager został stworzony z myślą o pracy w typowych dla współczesnych centrów danych środowiskach heterogenicznych. Dzięki temu zapewnia użytkownikom swobodę i elastyczność przy tworzeniu prywatnych środowisk cloud computing z wykorzystaniem wszystkich wiodących hipernadzorców, systemów operacyjnych i platform sprzętowych. Jedynie Novell Cloud Manager umożliwia administratorom tworzenie i oferowanie w chmurze pakietów usług za pośrednictwem elastycznego interfejsu. Zalety rozwiązania pozwalają użytkownikom korzystać z elastyczności i ekonomiczności przetwarzania typu cloud bez zagrożeń dla bezpieczeństwa i problemów ze zgodnością z wymogami przepisów typowych dla publicznych środowisk typu cloud.

Najważniejsze zalety Novell Cloud Manager obejmują:

Zgodność z wiodącymi hipernadzorcami i systemami operacyjnymi – umożliwia wykorzystanie istniejących zasobów informatycznych. Novell Cloud Manager jest obecnie zgodny z wieloma hipernadzorcami, takimi jak VMware vSphere, Microsoft Hyper-V oraz Xen, a także systemami operacyjnymi takimi jak SUSE Linux Enterprise Server, Microsoft Windows Server oraz Red Hat Enterprise Linux. Szybkie udostępnianie usług informatycznych dzięki zautomatyzowanemu udostępnianiu obciążeń na żądanie – zapewniając coś więcej niż proste zarządzanie obiegiem żądań i akceptacji, Novell Cloud Manager automatycznie tworzy i uruchamia obciążenia w środowiskach wirtualnych w oparciu o katalog usług i wstępnie zdefiniowane szablony obciążeń. Umożliwia to radykalne skrócenie czasu udostępniania obciążeń, czego efektem jest przyspieszenie i wzrost efektywności procesu uruchamiania nowych usług biznesowych. Panowanie nad tworzeniem maszyn wirtualnych i kontrola kosztów – ujawnia rzeczywisty koszt obsługi obciążeń, stan zasobów i poziom jakości usług, pozwalając właścicielom usług biznesowych korzystać jedynie z tego, co naprawdę potrzebne. Koszty można przypisać praktycznie wszelkim elementom wykorzystywanym przez usługi: obciążeniom, przypisanym do nich zasobom (wirtualnym procesorom, pamięci, wirtualnym kartom sieciowym i przestrzeni dyskowej) oraz poziomom jakości usług. Zarządzający infrastrukturą mają możliwość różnicowania cen dla różnych grup użytkowników. Tworzenie bezpiecznych środowisk spełniających wymogi przepisów – egzekwowanie wewnętrznych procedur akceptacji oraz dobrych praktyk takich jak ITIL. Istnieje możliwość konfigurowania profili bezpieczeństwa na poziomie użytkowników, grup, obciążeń i poziomów jakości usług, co zapewnia spójność stosowania polityk bezpieczeństwa i zarządzania uprawnieniami. Współpraca z najlepszymi w swojej klasie produktami do zarządzania bezpieczeństwem i usługami biznesowymi – wbudowany konektor dla oprogramowania Novell Sentinel umożliwia menedżerom bezpieczeństwa korelowanie zdarzeń z Novell Cloud Manager z innymi zdarzeniami wykrytymi w obrębie środowiska typu cloud lub innego środowiska obsługiwanego przez Sentinel, udostępniając klarowny obraz działań użytkowników. Novell Cloud Manager współdziała również z oprogramowaniem Novell Operations Center, rozwiązaniem nowej generacji do zarządzania usługami biznesowymi, zapewniając niezrównany obraz efektywności działania firmy.

Katalogowa cena licencji serwerowej (Novell Cloud Manager Server License) z rocznym standardowym wsparciem technicznym wynosi 23 100 euro. Katalogowe ceny licencji na obciążenia zaczynają się od 8 700 euro w przypadku zestawu do obsługi 50 obciążeń (Novell Cloud Manager Workload (50) Pack License) i roczną, standardową pomocą techniczną.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 47972 )

Array ( [docId] => 47972 )