BBCode 1.0.0

BBCode to należące do repozytorium PECL (http://pecl.php.net), napisane w C++ rozszerzenie (ang. extension) języka PHP, zwiększające jego możliwości o natywną obsługę BB-kodu. BB-kod (ang. BB-code) to uproszczony system znaczników, pozwalający na definiowanie stylu tekstu i wstawianie niektórych obiektów (np. linków, obrazków, tabel) bez korzystania z HTML-a. Podobnie, jak HTML, BB-kod opiera się na znacznikach, tyle że są one przeważnie umieszczane w nawiasach kwadratowych, a nie trójkątnych.

BB-kod ma także uproszczoną składnię i umożliwia jedynie formatowanie tekstu i wstawianie wspomnianych elementów, nie pozwalając jednocześnie np. na uruchamianie skryptów w JavaScripcie. Co więcej, programista lub administrator ma przeważnie całkowitą kontrolę nad zestawem dozwolonych tagów.

BB-kod jest często stosowany na różnego rodzaju blogach, forach dyskusyjnych, tablicach ogłoszeń, w komentarzach do newsów czy artykułów, itd. Jego użycie ułatwia naszym odbiorcom formatowanie tekstu, jednocześnie chroniąc nasz serwis przed atakami, takimi jak XSS czy CSRF, które polegają na sprytnym, szkodliwym wykorzystaniu HTML-a i byłyby możliwe, gdybyśmy pozwolili na stosowanie jego znaczników.

Główne zmiany w wersji 1.0.0 pakietu BBCode obejmują przetestowanie jego kodu, usunięcie błędów i oznaczenie go jako wydania stabilnego.

http://pecl.php.net/package/bbcode/

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49247 )

Polecamy

Array ( [docId] => 49247 )