BetterAWStats 1.0

BetterAWStats to opensourcowe (licencja GNU GPL), napisane w PHP5.2 z użyciem biblioteki graficznej GD2 narzędzie do sporządzania i prezentacji wszelkiego rodzaju statystyk na temat witryn internetowych. Jak sugeruje nazwa, jest ono oparte na wcześniejszym projekcie o nazwie AWStats. BetterAWStats pozwala na śledzenie dowolnej liczby witryn internetowych przy użyciu jednej instalacji.

Podobnie, jak inne rozwiązania tego rodzaju, BetterAWStats zajmuje się gromadzeniem wszelkiego rodzaju danych na temat ruchu na naszej witrynie internetowej; mamy tu więc informacje o wejściach (visits) na całą witrynę i wybrane strony oraz odsłonach stron (views). Program wyszczególnia rożne rodzaje linków, w tym wewnętrzne i zewnętrzne, linki do obiektów umieszczonych na innych witrynach i osadzonych w treści naszych stron (tzw. inlining), itd.

W najnowszej wersji programu BetterAWStats, noszącej numer 1.0, wprowadzono parę nowych funkcjonalności, takich jak możliwość prezentacji wykresów na stronie WWW, zabezpieczenie hasłem dostępu do panelu administracyjnego, możliwość scalania kolumn w wynikach, wyświetlanie tytułów wykresów, czy dopasowanie grafów do rozmiaru ekranu. Zmniejszono także zużycie pamięci, poprawiono kompatybilność z przeglądarkami internetowymi i usunięto parę błędów, związanych m.in. z wyświetlaniem wykresów, obsługą hotlinków, wyliczaniem średnich, sortowaniem raportów, czy kodowaniem znaków.

http://tokyoahead.com/main/staticpages/index.php/betterawstats

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły


Polecamy