BytesFall Explorer 0.0.9.1

BytesFall Explorer to opensourcowy (licencja GNU GPL), napisany w PHP i JavaScripcie menedżer plikowy, działający na serwerze WWW. Do jego obsługi wystarczy zwykła przeglądarka internetowa. Program wyświetla informacje o plikach i katalogach (m.in. nazwę, rozmiar, typ, czas dostępu i modyfikacji oraz uprawnienia), a także pozwala na ich kopiowanie, przenoszenie i kasowanie.

Wszystkie operacje możemy przeprowadzać również na większej ilości plików dzięki zaznaczaniu; istnieje przy tym możliwość wybrania wszystkich plików lub katalogów. Dostęp do aplikacji jest zabezpieczony ustalonym przez nas hasłem.

Pod względem interfejsu graficznego (GUI), BytesFall Explorer przypomina połączenie Eksploratora systemu Windows z aplikacjami wzorowanymi na Norton Commanderze, takimi jak Midnight Commander (pod Linuksem) czy Total Commander (pod Windows). Do przejawów tej pierwszej technologii należy np. dynamicznie rozwijane drzewo folderów (tworzone z zastosowaniem zmodyfikowanego pakietu LiveTree) oraz użycie mechanizmu kopiuj i wklej do przenoszenia i powielania plików, natomiast przykładem tej drugiej będą osobne przyciski do tworzenia nowych plików i katalogów oraz ich archiwizacji (z kompresją lub bez; obsługiwane formaty to TAR, GZIP, ZIP i BZIP2) i dearchiwizacji. Do tworzenia plików tekstowych dołączono popularny edytor WYSIWYG o nazwie FCKEditor. Dostępna jest również przeglądarka tych plików, wzbogacona m.in. o narzędzie GeSHI, służące do kolorowania składni kilkudziesięciu języków programowania (w tym PHP). Kolejną wartą uwagi funkcjonalnością BytesFall Explorera jest możliwość wpisywania i wykonywania poleceń systemowych (jak w Midnight czy Total Commanderze), którą zapewnia aplikacja o nazwie Shell Commander.

Dużą zaletą BytesFall Explorera jest niezła dokumentacja i możliwość wypróbowania jego działania na stronie domowej projektu (bez instalacji). W wersji 0.0.9.1 poprawiono błąd związany z logowaniem użytkownika.

http://bfexplorer.sourceforge.net

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49138 )

Array ( [docId] => 49138 )