Centre 2.12

Centre to opensourcowy (licencja GNU GPL), napisany w PHP z użyciem bazy danych system do zarządzania informacjami o uczniach lub studentach placówki oświatowej. Jest przeznaczony dla nauczycieli, pracowników technicznych i administracyjnych, rodziców i wreszcie samych uczniów.

Zacznijmy od podstawowych informacji o studentach czy uczniach. W systemie Centre gromadzone są takie dane osobowe, jak imię, nazwisko, imiona rodziców, wiek, data urodzenia, klasa szkoły lub rok studiów, czy data rozpoczęcia nauki. Centre pozwala na prowadzenie dzienników ocen ze wszystkich przedmiotów dla każdego ucznia; zakres i typ ocen możemy zdefiniować sami, dzieki czemu narzędzie będzie zgodne z systemami panującymi w większości krajów (np. polski od 1-6 i od 2-5, niemiecki od 5-1, gdzie 5 jest najniższa, a 1 - najwyższa, anglosaski od A-F, itd). Centre pomoże nam także w projektowaniu wszelkiego rodzaju planów zajęć (indywidualnych, klasowych, grupowych, dla całego roku, itd), jak również umożliwia planowanie i informowanie o wydarzeniach typu wywiadówki, imprezy szkolne, posiedzenia rady pedagogicznej czy rady wydziału, itd.

Dużą zaletą projektu Centre jest również niezła dokumentacja i możliwość wypróbowania jego działania na stronie domowej. W wersji 2.12 rozbudowano funkcjonalność związaną z wyszukiwaniem informacji o uczniach lub studentach, rejestrowaniem stanu zdrowia i obecności na zajęciach, zapisywaniem uczniów lub studentów na wykłady, ćwiczenia i kursy oraz wystawianiem ocen.

http://www.miller-group.net/

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49200 )

Polecamy

Array ( [docId] => 49200 )