Docvert 3.3

Docvert to opensourcowy (licencja GNU GPLv3), napisany w PHP konwerter dokumentów stworzonych w popularnych edytorach tekstu do formatu HTML lub XML, np. w celu wyświetlenia na stronie WWW. Obsługuje m.in. pliki DOC (MS Word) i ODT (Open Document Format; standard otwarty, obsługiwany przez Open Office 2.0 i wyższe oraz inne edytory).

Jest rozbudowywalny dzięki wtyczkom (pluginom) w PHP oraz definicjom formatu w XSLT. Do konwersji Worda używany jest (w trybie wsadowym) pakiet OpenOffice.org lub edytor Abiword.

Docvert konwertuje całą zawartość dokumentu, włącznie z tabelami, listami numerowanymi i nienumerowanymi, nagłówkami i obrazkami. Te ostatnie są wydobywane z jego treści i umieszczane w osobnych plikach graficznych (m.in. PNG, BMP, GIF, SVG oraz WMF). Da się także konwertować grafikę na inne formaty. Narzędzie korzysta również ze stylów tekstu, ignorując większość innych atrybutów, takich jak np. kolor tła czy rozmiar czcionki. Przebieg procesu konwersji ustalimy natomiast korzystając z plików w formacie XML Pipeline lub XSLT.

Zaletą projektu Docvert jest również niezła dokumentacja oraz możliwość jego przetestowania na stronie domowej. W wersji 3.3 rozbudowano zakres obsługiwanych formatów, wprowadzono przesyłanie plików na serwer przez FTP lub WebDAV, konwersję obrazów na inny format oraz możliwość korzystania z XML Pipelines. Dodano także edytor WYSIWYG, obsługę I18N (internacjonalizacja) i możliwość rozbudowy funkcjonalności konwertera dzięki pluginom w PHP lub definicjom formatu w XSLT.

http://holloway.co.nz/docvert/

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49198 )

Polecamy

Array ( [docId] => 49198 )