DRBPoll 1.2

DRBPoll to darmowe (własna licencja, pomiędzy freeware a Open Source), napisane w PHP narzędzie do tworzenia i zarządzania ankietami i sondażami (ang. polls) umieszczanymi na stronach WWW. Współpracuje z najpopularniejszymi przeglądarkami internetowymi, takimi jak Firefox i Internet Explorer.

Nie wymaga bazy danych - zarówno wygenerowane ankiety, jak i zebrane wyniki są zapisywane w plikach tekstowych. Choć DRBPoll jest dość prostym narzędziem, jego możliwości powinny wystarczyć dla wielu witryn internetowych, zwłaszcza stron domowych. Za pomocą jednej instalacji programu da się utworzyć i prowadzić wiele ankiet. Każda z nich może zawierać pytania wybierane za pomocą przycisków radiowych (ang. radio buttons) lub z listy rozwijanej (ang. combo box). W celu zwiększenia wiarygodności wyników, DRBPoll zapamiętuje adresy IP, spod których oddano głosy i uniemożliwia wielokrotny udział tej samej osoby w ankiecie.

Możemy dowolnie modyfikować kolory i inne atrybuty elementów ankiety i wyników, gdyż opierają się one na systemie szablonów CSS. Kod generowanych stron WWW jest natomiast zgodny ze standardem XHTML. Zaletą DRBPoll jest również możliwość wypróbowania jego działania na stronie domowej. W wersji 1.2 projektu usunięto parę błędów.

http://www.dbscripts.net/poll/

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49196 )

Polecamy

Array ( [docId] => 49196 )