EdenWall/NuFace 1.2.8

EdenWall/NuFace to opensourcowe (licencja GNU GPL), napisane w PHP i Pythonie narzędzie do zarządzania zaporami ogniowymi (firewallami). Pozwala na zarządzanie routerami i bramami dostępowymi oraz NAT-ami. W PHP utworzono interfejs WWW tej aplikacji, a w Pythonie jej backend (silnik). Narzędzie korzysta ze standardu XML w celu przechowywania, eksportu i importu danych konfiguracyjnych.

EdenWall/NuFace pozwala nam na ustalanie zasad dostępu aplikacji do portów zewnętrznych. Służą do tego listy kontroli dostępu (ACL, ang. Access Control List). Możemy wybrać konkretną maszynę, protokół (np. HTTP, SSH, telnet, itd), aplikację (np. Firefox, Skype, itp), typ sieci (cała lokalna, komputery administratorów, strefa zdemilitaryzowana (DMZ, ang. demilitarized zone) oraz Internet) i określić działania, jakie ma podejmować firewall wobec pakietów wysyłanych z lub do tej aplikacji czy elementu sieci, lub wszystkich danych używających danego protokołu.

Za pomocą EdenWall/NuFace można także przeglądać i edytować listę maszyn w naszej sieci lokalnej, np. do serwera WWW, FTP i poczty elektronicznej, drukarek sieciowych czy komputerów pracowniczych.

Dużą zaletą EdenWall/NuFace jest możliwość wypróbowania jego działania na stronie domowej. W wersji 1.2.8 projektu rozbudowano funkcje związane z przesyłaniem (forwardowaniem) pakietów i blokowaniem dostępu. Dodano także definicję DTD dla gromadzonych w XML-u danych konfiguracyjnych programu oraz poprawiono parę błędów, związanych m.in. z wykorzystaniem protokołu IPv4 i obsługą routerów IPSec.

http://software.inl.fr/trac/trac.cgi/wiki/EdenWall/NuFace

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49192 )

Polecamy

Array ( [docId] => 49192 )