Eyes of Lynx 0.1.7

Eyes of Lynx (EoL) to opensourcowa (licencja GNU GPL) galeria zdjęć. Obsługuje formaty PNG, JPG i GIF. Została napisana w PHP z wykorzystaniem JavaScriptu i intensywnie korzysta z dobrodziejstw dynamicznego HTML-a (DHTML-a); dzięki temu bardziej przypomina przeglądarkę obrazów spod systemu Windows (np. ACDSee albo Irfanview) czy Linux (np. kview, xview, gqview, itd), niż typową galerię zdjęć.

Podobnie, jak inne galerie, Eyes of Lynx pozwala nam na podział naszych zbiorów na albumy ułożone w postaci wielostopniowej hierarchii, np. firma – 2007 - konferencje firmowe – zagranica. Inaczej jednak niż w większości innych rozwiązań, EoL wyświetla tę hierarchię w postaci dynamicznie rozwijanego drzewa, a wejście do danej gałęzi powoduje automatyczne wyświetlenie miniaturek (również automatycznie generowanych) w pasku (listwie) na dole ekranu i wybranej fotki w głównej części strony. Nawigacja po zdjęciach z danego albumu odbywa się za pomocą tej listwy lub strzałek w tył i w przód. Pasek miniaturek możemy przewijać, co jest niezbędne, gdy mamy więcej obrazów.

Zaletą projektu Eyes of Lynx jest również możliwość wypróbowania jego działania na stronie domowej. W wersji 0.1.7 usunięto błędy związane m.in. z wyświetlaniem paska miniaturek i panelu nawigacyjnego.

http://eol.labs.libre-entreprise.org/

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49209 )

Polecamy

Array ( [docId] => 49209 )