Light FMan PHP 2.0rc1

Light FMan PHP to opensourcowy (licencja GNU GPL), napisany w PHP z użyciem JavaScriptu menedżer plikowy. Działa w praktycznie dowolnej przeglądarce internetowej - był testowany m.in. na Firefoksie, Internet Explorerze, Konquerorze, Operze i Safari.

Podobnie, jak w przypadku wielu innych rozwiązań tego rodzaju, interfejs programu Light FMan PHP jest wzorowany na Norton Commanderze i jego klonach (Midnight Commander, Total Commander, itd).My więc do dyspozycji dwa panele, pozwalające na dokonywanie większości operacji na plikach i katalogach. Panele te da się wyświetlać w pionie lub poziomie.

Light FMan PHP wyświetla nam nazwy, rozmiary i daty modyfikacji wszystkich plików i katalogów. Możliwe jest również sortowanie zawartości katalogu według każdego z tych pól. W odnajdywaniu potrzebnej zawartości pomoże nam także wyszukiwarka, wzorowana na tej znanej z Norton, Midnight czy Total Commandera; wystarczy wpisać szukaną frazę i kliknąć Search. Dużą zaletą programu Light FMan PHP jest również możliwość wypróbowania jego działania na stronie domowej. Do jego zdecydowanych plusów należy także nieskomplikowana struktura (jeden plik) i mały rozmiar, które pozwalają m.in. na dołączanie go do wszelkiego rodzaju repozytoriów plikowych. W wersji 2.0rc1 poprawiono strukturę kodu, wprowadzono możliwość wyświetlania katalogów w postaci drzewa (z użyciem technologii AJAX) i ułatwiono pobieranie i dostęp do szczegółowych informacji o pliku. Rozbudowano też funkcjonalność wyszukiwarki i systemu tworzenia logów oraz usunięto sporo błędów.

http://www.capponcino.it/lfman

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły


Polecamy