Mac's MVC Framework 0.5.5

Mac's MVC Framework to opensourcowy (licencja GNU GPL), obiektowo zorientowany, napisany w PHP framework (szkielet aplikacji i zestaw komponentów do wykorzystania) do tworzenia oprogramowania (głównie witryn internetowych) w tym języku. Ma modularną strukturę. Ułatwia także współpracę z bazami danych, obsługując wiele rozwiązań z tej dziedziny. Jak sama nazwa wskazuje, Mac's MVC Framework opiera się na schemacie MVC, czyli Model-Widok-Kontroler (ang. Model-View-Controller). Polega on na podziale aplikacji na trzy warstawy: modelu, który przechowuje dane, widoku, który służy do prezentacji wyników działania programu oraz kontrolera, w którym znajduje się główna logika aplikacji i następuje interakcja ze źródłami danych oraz użytkownikiem.

Widoki w Mac's MVC Frameworku opierają się na wykorzystaniu systemu szablonów, nieco podobnego do Smarty (). Do dyspozycji mamy także generator formularzy oraz narzędzia ułatwiające używanie JavaScriptu (JQuery), wyświetlanie pomocy dla użytkownika (BoxOver), czy zamieszczanie mapek Google Maps.

Mac's MVC Framework jest rozwiązaniem lekkim i niewielkim, co skutkuje sporą szybkością wykonywania aplikacji napisanych z jego użyciem. Jest również dość łatwy do opanowania przez programistę. Jest także przyjazny dla wyszukiwarek internetowych, co ułatwia pozycjonowanie opartych na nim stron internetowych.
W wersjio 0.5.5 projektu Mac's MVC Framework usunięto parę błędów.

http://macs-framework.sourceforge.net/

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49245 )

Polecamy

Array ( [docId] => 49245 )