Net_LDAP 1.0.0

Net_LDAP to należący do repozytorium PEAR (http://pear.php.net), obiektowo zorientowany pakiet zapewniający obsługę katalogów LDAP z poziomu aplikacji PHP. W katalogach tych przechowuje się m.in. dane użytkowników (osobowe, uwierzytelniające, itd) i inne informacje, związane np. z zainstalowanym w firmie sprzętem, posiadanym w hurtowni czy magazynie asortymentem, kontaktami z klientami czy księgowością.

Net_LDAP współpracuje z protokołami LDAPv3 i TLS. Jak podają twórcy pakietu, jest on odpowiednikiem biblioteki Net::LDAP dla języka Perl.

Net_LDAP pozwala na przeprowadzanie wszystkich podstawowych operacji na katalogach LDAP i ich wpisach. Możemy więc nawiązać połączenie z serwerem LDAP, wykonywać zapytania i filtrować wyniki. Można również dodawać, modyfikować i usuwać poszczególne wpisy.

Zaletą pakietu Net_LDAP jest również niezła dokumentacja, zilustrowana przykładami. W wersji stabilnej 1.0.0 projektu wprowadzono testy jednostkowe (ang. unit tests), usunięto błędy wykryte w wydaniu RC4 oraz usterki klasy Net_LDAP_Util. Rozbudowano również obsługę błędów i uporządkowano kod klas Net_LDAP_Filter i Net_LDAP_Util; interfejs tej pierwszej został tak przebudowany, aby był zgodny z perlowym Net::LDAP. Poprawiono też dokumentację wewnętrzną pakietu.

http://pear.php.net/package/Net_LDAP/

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49207 )

Polecamy

Array ( [docId] => 49207 )