Net_SMTP 1.2.11

Net_SMTP to należący do repozytorium PEAR () pakiet, który zapewnia obsługę protokołu SMTP z poziomu aplikacji PHP-owych. Protokół ten służy do wysyłania emaili pod wskazany adres.

Bardzo dużą zaletą Net_SMTP jest to, że pozwala na uwierzytelnianie (autoryzację, autentykację) użytkowników SMTP i obsługuje różne standardy autoryzacji, takie jak plain, login, cram-md5 i digest-md5. Samej autentykacji dokonujemy przy użyciu metody auth() klasy Net_SMTP. Aby się połączyć z serwerem używamy natomiast metody connect().

Net_SMTP pozwala nam także na przygotowywanie nagłówków wiadomości oraz przesyłanie dowolnych komend na serwer. Dla niektórych poleceń ma nawet odrębne metody (np. helo(), która odpowiada rozkazowi helo()), rcptTo() (komenda RCPT TO:), rset() (polecenie RSET) czy data(). Ta ostatnia służy do wysyłania całej wiadomości na serwer i odpowiada SMTP-owej komendzie data.

W wersji 1.2.11 projektu Net_SMTP poprawiono testowanie pakietu i dokonano migracji do wersji 2.0 pliku konfiguracyjnego archiwum (package.xml). Naprawiono także błąd związany ze standardem uwierzytelniania DIGEST-MD5.
http://pear.php.net/package/Net_SMTP/

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49242 )

Polecamy

Array ( [docId] => 49242 )