NG-Admin 1.3

NG-Admin to opensourcowe (licencja GNU GPL), napisane w PHP z użyciem technologii AJAX (dynamiczne strony WWW) narzędzie do zarządzania bazami danych, działającymi m.in. pod MySQL-em. Jest wielojęzyczne – ma różne wersje językowe oraz łatwe w rozbudowie dzięki systemowi wtyczek (pluginów), konfiguracji i przystosowaniu do konkretnych potrzeb. To ostatnie dotyczy również modyfikacji wyglądu NG-Admina dzięki motywom graficznym (ang. themes).

Podobnie, jak popularny phpMyAdmin, NG-Admin pozwala nam na wstawianie, aktualizację, usuwanie, wyszukiwanie i przeglądanie rekordów danych. Obsługuje zarówno pojedyncze tabele bazodanowe, jak i skomplikowane relacje. Ma przyjazny i przejrzysty interfejs graficzny i działa w dowolnej przeglądarce internetowej. Tym, co najmocniej rózni NG-Admina od słynnego phpMyAdmina, jest jego szczególne przeznaczenie; NG-Admin jest bowiem dedykowany do edycji zawartości witryn internetowych, opartych na popularnych CMS-ach, takich jak Joomla, Drupal, eZ Publish, XOOPS, Typo3 i wiele innych. Przyda się także do zarządzania galeriami zdjęć, systemami do blogowania czy forami dyskusyjnymi.

Dużą zaletą NG-Admina jest możliwość wypróbowania jego działania na stronie domowej projektu. W wersji 1.3 projektu rozbudowano funkcjonalność związaną z motywami graficznymi i AJAX-em, m.in. o kopiowanie i kasowanie rekordów, wyświetlanie komunikatów o błędach, czy wykrywanie obsługi JavaScriptu i ciasteczek (ang. cookies). Zaktualizowano także bibliotekę Prototype (obsługa AJAX-a) do wersji 1.3 i usunięto parę błędów, związanych m.in. z generowaniem menu i zapisywaniem plików.

http://ng-admin.com

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49215 )

Array ( [docId] => 49215 )