PEAR_Info 1.7.1

PEAR_Info to należący do repozytorium PEAR (http://pear.php.net) pakiet, którego zadaniem jest zbieranie i wyświetlanie informacji o zainstalowanych w naszym środowisku PHP modułach PEAR-owych. Jak podają sami twórcy tego narzędzia, jest ono PEAR-owym odpowiednikiem wbudowanej do PHP funkcji phpinfo(), która podaje szczegółowe dane na temat interpretera PHP, jego ustawień i zainstalowanych rozszerzeń. Podobny jest nawet sposób wyświetlania wyników (w odrębnych tabelkach), tyle że PEAR_Info używa schematu kolorów typowego dla PEAR-a.

Pakiet składa się z jednej klasy, noszącej nazwę PEAR_Info. Pozwala nam ona m.in. na zdefiniowanie katalogów PEAR-a (w parametrach konstruktora), wyświetlanie pobranych informacji (metody display(), show() oraz toHtml(); ta ostatnia pozwala na formatowanie wyników w HTML-u) i logo PEAR-a (pearImage()). Możemy też ustawić arkusz stylów CSS (setStyleSheet()), który będzie używany do określenia wyglądu strony wynikowej. To jednak nie wszystko: klasa PEAR_Info pozwala nam bowiem także na sprawdzanie, czy wybrany pakiet PEAR-owy jest zainstalowany (metoda packageInstalled()), pobieranie listy dostępnych modułów (getMembers(); umożliwia zawężanie i sortowanie listy) oraz ustawianie serwera Proxy (setProxy()).

W wersji 1.7.1 projektu PEAR_Info zmieniono wersję licencji pakietu z PHP 3.0 na PHP 3.01 oraz usunięto jeden z testów jednostkowych pakietu.

http://pear.php.net/package/PEAR_Info

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49237 )

Array ( [docId] => 49237 )