PHP-GTK 2.0

Po długim, wielomiesięcznym oczekiwaniu pojawiła się najnowsza wresja PHP-GTK, nosząca numer 2.0. Jest ona wydaniem oficjalnym i stabilnym, opublikowanym po długich eksperymentach i całej serii testów (beta i wielu innych etapów).

PHP-GTK to biblioteka, która służy do tworzenia interfejsów graficznych (GUI, ang. graphical user interface) w środowiskach okienkowych, takich jak np. X-Window pod Linuksem, MS Windows, Mac OS X, itd. Można powiedzieć, iż pełni ona rolę pośrednika pomiędzy językiem PHP a właściwą biblioteką GUI, którą jest GTK+ (http://www.gtk.org). Aplikacje napisane z użyciem PHP-GTK będą działały bezpośrednio na naszym komputerze, a nie w przeglądarce internetowej.

PHP GTK w wersji 2.0 współpracuje z biblioteką GTK o wydaniu 2.6.9 lub nowszym (maksymalnie 2.12); wymaga także co najmniej PHP 5.1. Oprócz uporządkowania i solidnego przetestowania kodu oraz wyłapania bardzo wielu błędów, które utrudniały rozwój tej biblioteki, w PHP-GTK 2.0 rozbudowano obsługę kontrolek oraz klasę GObject, zunifikowano oznaczanie rozszerzeń i modułów biblioteki (zaczynają się teraz ciągiem znaków php_gtk_) oraz rozszerzono API.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły


Polecamy