PHP-Sugar 0.71

PHP-Sugar to opensourcowy (licencja BSD), napisany w PHP system szablonów do tworzenia stron WWW. Podobnie, jak w przypadku systemu Smarty (http://smarty.php.net), działanie PHP-Sugar opiera się na kompilacji szablonów do kodu HTML i keszowaniu (ang. caching) tego ostatniego. Również składnia PHP-Sugar jest podobna do używanej w Smartym - analogicznie, jak w tym pierwszym, opiera się na znacznikach (tagach), które umieszczamy w kodzie HTML.

System pozwala nam także na tworzenie, odczyt i modyfikację tablic w kodzie szablonu oraz korzystanie z pól obiektów. Natomiast użycie funkcji i metod zostało ograniczone ze względów bezpieczeństwa: jest ono możliwe jedynie wobec tych funkcji, które wskażemy w inicjującym system kodzie PHP.

Zaletą projektu PHP-Sugar jest również niezła dokumentacja, zilustrowana przykładami i dostępna na stronie domowej. W wersji 0.71 poprawiono działanie kompilatora szablonów iobsługę zmiennych (m.in. tablic). Rozbudowano również interfejs programistyczny (API) biblioteki i dokumentację oraz usunięto parę błędów.

http://code.google.com/p/php-sugar/

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły


Polecamy