phpBMS 0.9

phpBMS to opensourcowy (licencja BSD), napisany w PHP system do zarządzania firmą i odbywającymi się w niej procesami biznesowymi. Wśród tych ostatnich warto wymienić: obsługę zamówień, kontakty z klientami, fakturowanie i księgowanie. Jest przeznaczony dla wielu użytkowników, którym wyznaczamy określone role w systemie (np. księgowy, programista, sekretarka, itd). phpBMS jest łatwy w rozbudowie dzięki modularnej konstrukcji. Pozwala także na dostosowanie go do warunków panujących w danym kraju czy kulturze, takich jak waluta czy format daty; nie jest jednak na razie, niestety, wielojęzyczny.

Zacznijmy od funkcji służących do zarządzania klientami. phpBMS pozwala nam na prowadzenie listy aktualnych, potencjalnych oraz nieaktywnych odbiorców. Możemy dodawać, modyfikować i usuwać dane klientów. Równie zaawansowane są funkcje phpBMS-a dotyczące samej sprzedaży. Program pozwala nam na tworzenie listy przysyłanych przez odbiorców zamówień. W zakładce Sprzedaż (Sales) są również funkcje do zarządzania płatnościami dokonywanymi przez naszych klientów, rabatami cenowymi, czy wzorami faktur wielokrotnego użytku (recurring invoices).

Dużą zaletą programu phpBMS jest możliwość wypróbowania jego działania na stronie domowej. W wersji 0.9 projektu rozbudowano obsługę kont (m.in. o należności), faktur (m.in. o wysyłanie mailem w formacie PDF, faktury powtarzalne, itd) i interfejs graficzny. Poprawiono również konwersję zamówień do PDF-a i zarządzanie zdarzeniami.

http://www.phpbms.org/

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49205 )

Polecamy

Array ( [docId] => 49205 )