PHPMailer 2.0.0rc2

PHPMailer to opensourcowa (licencja GNU LGPL), obiektowo zorientowana, napisana w PHP5 biblioteka służąca do wysyłania maili z poziomu aplikacji PHP-owych. Jest szczególnie przydatna dla twórców takich rozwiązań, jak newslettery, systemy aktywacji kont i ogłoszeń w różnych serwisach, narzędzia do automatycznego powiadamiania o zmianach w projekcie, itd.

Biblioteka PHPMailer jest bardzo elastyczna; po pierwsze, pozwala nam na wysyłanie maili z użyciem wszystkich pól adresowych - To:, Cc:, Bcc: i Reply-To:. Co więcej, nagłówki wiadomości możemy dowolnie modyfikować. Po drugie, PHPMailer umożliwia nam formatowanie maili w HTML-u i doczepianie dowolnej ilości załączników różnego rodzaju, m.in. obrazów wyświetlanych w treści wiadomości czy wiadomości przesyłanych do następnych odbiorców (ang. forwarded). Wszystkie załączniki binarne są standardowo kodowane w sposób umożliwiający ich bezpieczną transmisję przez serwery 7-bitowe; do wyboru mamy także kodowanie o podstawie 64 (base64) lub ośmiobitowe.

Podczas wysyłania maili, PHPMailer może korzystać z serwerów dowolnego rodzaju, opartych o takie rozwiązania, jak Sendmail, qmail, Postfix, Imail, Exchange a nawet bardzo popularny w ostatnich czasach Gmail (Google Mail). Bardzo przydatną funkcją jest także możliwość zdefiniowania i automatycznego wykorzystania zapasowych serwerów SMTP (ang. reduntant servers), które przejmują wysyłanie maili w przypadku awarii głównej maszyny. Co więcej, zgodnie z wymaganiami stawianymi przez większość właścicieli serwerów SMTP, PHPMailer obsługuje uwierzytelnianie wysyłki wiadomości, np. za pomocą protokołu POP before SMTP.

W wersji 2.0.0rc2 wprowadzono obsługę standardu VERP i uwierzytelnianie wiadomości za pomocą protokołu POP before SMTP. Dodano także przykład współpracy z usługą Gmail i poprawiono parę błędów.

http://phpmailer.codeworxtech.com/

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49217 )

Array ( [docId] => 49217 )