Smarty 2.6.19

Smarty to jeden z najpopularniejszych systemów szablonów dla PHP. Pozwala na pełne oddzielenie kodu aplikacji od wyglądu strony; jest dość łatwy w opanowaniu i obsłudze. Jego znaczniki są przejrzyste i zrozumiałe i dają się łatwo odróżnić od tagów HTML-owych, m.in. dlatego, że umieszczamy je w nawiasach klamrowych, a nie trójkątnych. Co więcej, lepsze edytory HTML-owe rozpoznają te znaczniki.

Smarty pozwala nam także na używanie funkcji PHP-owych oraz zmiennych, które zostaną przypisane do danego szablonu. Dysponuje także mechanizmami warunkowymi (if..elseif...else) i pętlami (section oraz foreach). System generuje listy rozwijalne select (wraz z zaznaczeniem wybranej pozycji), pola do wyboru daty i czasu i wiele innych. Co więcej, Smarty kompiluje szablony do formy wynikowej, z której później korzysta, a także keszuje podstawiane do nich dane (możemy wyłączyć tę funkcjonalność), co przyspiesza generowanie stron WWW. Możemy również filtrować generowany kod HTML i rozbudowywać funkcjonalnośc systemu Smarty za pomocą wtyczek (pluginów).

Najnowsza wersja systemu Smarty, nosząca numer 2.6.19, jest pierwszą, która pojawiła się po paromiesięcznej przerwie. Naniesiono w niej parę drobnych poprawek, związanych z obsługą znacznika {capture}, filtrowaniem tworzonego kodu HTML oraz wywoływaniem metod obiektów przekazywanych do szablonu jako zmienne.

http://www.smarty.net/

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49248 )

Polecamy

Array ( [docId] => 49248 )