Streber 0.08

Streber to opensourcowy (licencja GNU GPL), napisany w PHP5 system do zarządzania projektami (PM, ang. Project Management). Działa w przeglądarce internetowej (m.in. Firefox, Internet Explorer 6, Opera, Safari czy Konqueror). Jest rozwiązaniem wielojęzycznym – ma m.in. polską, angielską, francuską, niemiecką, włoską, węgierską, norweską, szwedzką, hiszpańską, rosyjską i słowacką wersję językową. Jego kod źródłowy jest obiektowo zorientowany, natomiast strony WWW są zgodne ze standardami DOM-HTML i CSS2.

Streber pozwala na prowadzenie wielu projektów, z których każdy może zawierać dowolną liczbę zadań, ułożonych w hierarchię drzewiastą (tzn. mających wielopoziomowe podzadania). Możemy też grupować zadania w ramach projektu i wyznaczać kamienie milowe (ang. milestones), czyli prace, bez których nie da się rozpocząć kolejnego etapu.

Każde zadanie ma swój tytuł, opis, dostępność (publiczne, prywatne, itd), wykonawców, którzy się nim zajmują i status (nowe, w trakcie, zakończone, itd). Określamy również stopień jego ukończenia (w procentach), datę rozpoczęcia i zakończenia (planowaną lub realną) i szacowany czas zakończenia w dniach, zarówno przy normalnym postępie prac, jak i przy najgorszym scenariuszu. W każdej chwili do wybranego zadania dołączymy raporty o wykrytych i naprawianych błędach czy rozbudowywanych funkcjonalnościach. Opisy zadań, raporty, komentarze i zgłoszenia możemy formatować przy użyciu składni opartej na technologii wiki. Wszelkie wprowadzone do zadań i projektów zmiany są wersjonowane; dotyczy to również przesyłanych na serwer plików. Streber umożliwia nam także włączenie opcji informowania o nowościach i modyfikacjach za pomocą emaila.

Podobnie, jak inne rozwiązania tego typu, Streber ma rozbudowany system uprawnień użytkowników. Każdemu użytkownikowi możemy przypisać indywidualne uprawnienia dostępu (m.in. odczyt, modyfikacja, dodawanie i usuwanie projektów i zadań). Każdy użytkownik może należeć do wybranej grupy (np. programiści, księgowość, handlowcy) oraz pełnić określoną rolę w projekcie (np. lider, wykonawca, kontroler jakości, osoba prowadząca szkolenia, itd). Użytkownikami naszego systemu mogą być również klienci i freelancerzy, którzy będą mieli ograniczony dostęp do informacji i wybrane przez nas uprawnienia.
W wersji 0.08 projektu Streber poprawiono obsługę AJAX-a pod przeglądarką Safari, zaktualizowano składnię wiki, dodano węgierską wersję językową i usunięto parę błędów.

http://www.streber-pm.org

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49177 )

Polecamy

Array ( [docId] => 49177 )