Thickbox Gallery 2

Thickbox Gallery to opensourcowa (licencja MIT), napisana w PHP i JavaScripcie galeria zdjęć. Jest wielojęzyczna – obecnie dostępna jest angielska i japońska wersja jej interfejsu. Podobnie, jak inne rozwiązania tego rodzaju, Thickbox pozwala na dzielenie obrazów na albumy. Są one automatycznie układane w postaci hierarchii drzewiastej, którą możemy przeglądać na ekranie. Po otwarciu wybranego albumu, widzimy miniaturki obrazów. Są one automatycznie generowane przez Thickbox Gallery.

Oglądanie powiększonych obrazów jest natomiast realizowane z użyciem JavaScriptu; program ładuje wszystkie zdjęcia do przeglądarki internetowej i pozwala na ich błyskawiczne przełączanie. Pod tym względem Thickbox Gallery jest podobna do innych galerii javascriptowych, takich jak Lightbox, Litebox, Highslide, czy SmoothGallery; co więcej, pozwala ona na imitowanie tych aplikacji – w tym celu wystarczy wybrać odpowiedni motyw graficzny (ang. theme) z listy rozwijanej. Motywy graficzne w ThickBox Gallery są oparte na systemie szablonów patTemplate (http://trac.php-tools.net/patTemplate), co ułatwia ich modyfika cję i dopasowanie layoutu galerii do naszych potrzeb.

ThickBox Gallery pozwala nam na udostępnianie albumów zdjęć przy użyciu technologii Atom. Galeria współpracuje także z narzędziami Google Webmaster tools i korzysta z mod_rewrite – modułu serwera Apache, zapewniającego obsługę przyjaznych URL-i (ang. friendly URLs ).

Dużą zaletą galerii ThickBox Gallery jest także możliwość wypróbowania jej działania na stronie internetowej. W wersji 2 projektu poprawiono ścieżki dostępu do plików oraz tłumaczenia interfejsu; usunięto także parę błędów, związanych m.in. z tworzeniem wersji strony do wydruku, wyświetlaniem linków, a także obsługą CSS-ów i plików .htaccess.

http://www.free-design.jp/tbg/album2.php

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49243 )

Polecamy

Array ( [docId] => 49243 )