Web Auction 0.2

Web Auction to opensourcowe (licencja GNU GPL), napisane w PHP z uzyciem MySQL-a narzędzie do zakładania i prowadzenia aukcji internetowych. Opiera się na frameworku Web Lite Framework. Jest idealne dla wszelkiego rodzaju sklepów internetowych i podobnych sajtów, np. portali organizacji pozarządowych, dla których licytacja określonych towarów to metoda na zbieranie funduszy na działalność.

Web Auction pozwala nam na wygodne dodawanie, edycję, przeglądanie i wyszukiwanie towarów. Zacznijmy od dodawania: aby zdefiniować nowy produkt, wystarczy mu nadać nazwę i krótki opis i przesłać na serwer ewentualne zdjęcie. Musimy także wybrać jedną lub więcej kategorii, do których będzie należał dany obiekt (np. sprzęt komputerowy, monitory i ACME), ustalić cenę wywoławczą oraz minimalną kwotę, którą musi zaproponować każdy kolejny kupujący, a także określić ramy czasowe licytacji (jej początek i koniec). Edycja danych produktu odbywa się z użyciem tego zsamego formularza. Co więcej, jako właściciel danego towaru możemy przeglądać listę propozycji (bidów), eksportować je do formatu CSV oraz usuwać wybrane wpisy.

Zaletą projektu Web Auction jest także możliwość wypróbowania jego działania na stronie domowej. W wersji 0.2 dodano możliwość prowadzenia licytacji odwróconej (ang. reverse auction).

http://framework.weblite.ca/
http://demo.weblite.ca/auction

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49233 )

Polecamy

Array ( [docId] => 49233 )