Nowości Novella do wirtualizacji

Novell przedstawił nowe wersje trzech produktów PlateSpin przeznaczonych do zarządzania obciążeniami serwerów– PlateSpin Migrate, PlateSpin Protect i PlateSpin Forge.

Wersje te są przystosowane do współpracy zarówno ze środowiskami Linux, jak i Windows. Są to pierwsze na rynku rozwiązania do zarządzania wirtualizacją umożliwiające dokonywanie w dowolnej chwili migracji w dowolnym kierunku – ze środowisk fizycznych do wirtualnych, z wirtualnych do fizycznych i z fizycznych do fizycznych – bez względu na system operacyjny. Dodatkowo PlateSpin Forge i PlateSpin Protect stanowią jedyne w branży skonsolidowane rozwiązanie do przywracania sprawności systemów zarówno dla Windows, jak i Linux, w tym Novell SUSE Linux Enterprise.

PlateSpin Migrate 9 to narzędzie do migracji serwerów, uniezależnia obciążenia serwerów od obsługującego je sprzętu i umożliwia ich dowolne przenoszenie między działającymi w sieci serwerami fizycznymi i wirtualnymi oraz archiwami obrazów. Nowe w PlateSpin Migrate funkcje: Linux Live Transfer i Linux Live „Server Sync” pozwalają ograniczyć przestoje i ryzyko przy migracji newralgicznych obciążeń linuksowych. W sytuacji, gdy coraz więcej newralgicznych obciążeń przenoszonych jest do infrastruktury wirtualnej, PlateSpin Migrate umożliwia również przenoszenie klastrów Windows między infrastrukturą fizyczną i wirtualną.

 

PlateSpin Protect 10 umożliwia replikację i szybkie przywracanie sprawności całych obciążeń serwerowych obejmujących dane, aplikacje i systemy operacyjne – wszystko to z poziomu jednej konsoli. Narzędzie stanowi proste, elastyczne i ekonomiczne rozwiązanie zapewniające ochronę fizycznych i wirtualnych obciążeń serwerów w centrum danych. Nowe funkcje PlateSpin Protect umożliwiają wykorzystanie istniejącej infrastruktury wirtualnej do przywracania sprawności wszystkich obciążeń serwerowych, zarówno fizycznych, jak i wirtualnych, działających w środowiskach systemów Windows i Linux.

PlateSpin Forge 3 to pierwsze w branży zintegrowane, gotowe do bezpośredniego wykorzystania urządzenie chroniące serwery fizyczne i wirtualne z wykorzystaniem wbudowanej technologii wirtualizacji serwerów. Nowości obejmują większą pojemność pamięci operacyjnej i masowej, co zapewnia poprawę wydajności, nową, inteligentną technologię replikacji, Forge API oraz możliwość ochrony klastrów Windows obsługujących newralgiczne obciążenia.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49254 )

Polecamy

Array ( [docId] => 49254 )