Oracle 11g działa w Windows

Oracle wprowadził nową wersję bazy danych Oracle 11g działającą w systemie Windows.

Baza danych Oracle 11g (www.oracle.com/database jest zoptymalizowana pod kątem platform i usług Windows. Administratorzy mogą korzystać z nowych funkcji specyficznych dla Windows, takich jak tworzenie kopii zapasowej i odtwarzanie bazy danych za pomocą usługi Windows Volume Shadow Copy oraz rozszerzeń Active Directory i integracji z systemem Kerberos.

Bezpłatna wersja próbna Oracle Database 11g dla 32-bitowego systemu Windows jest dostępna do pobrania w serwisie Oracle Technology Network. Oracle Database 11g ma przeszło 400 nowych funkcji. Najważniejsze z nich to:

Funkcja Oracle SecureFiles zapewnia lepszą wydajność przy zapisywaniu i wyszukiwaniu danych nieusystematyzowanych, takich jak dokumenty, pliki XML, obrazy i pliki wideo. Nowe metody indeksowania i zapisywania danych w formacie XML zapewniają 15-krotnie większą wydajność.

Oracle Real Application Testing umożliwia testowanie zmian wprowadzanych w środowisku informatycznym, od systemów operacyjnych po serwery i oprogramowanie, co zmniejsza ryzyko i koszty związane z tymi zmianami.

Oracle Advanced Compression umożliwia uzyskanie wysokiego współczynnika kompresji przy wszystkich typach danych, co zmniejsza koszty ich przechowywania.

Oracle Total Recall oferuje łatwy, praktyczny sposób przeanalizowania historii zmian danych, co umożliwia śledzenie zmian, prowadzenie audytów i utrzymanie zgodności z przepisami.

Oracle Active Data Guard zwiększa wydajność baz danych i zapewnia bardziej ekonomiczne usuwanie skutków awarii dzięki przeniesieniu operacji intensywnie korzystających z zasobów, takich jak zapytania i tworzenie kopii zapasowych, do jednej fizycznej, rezerwowej bazy danych.

Oracle Partitioning automatyzuje wiele ręcznych czynności partycjonowania danych i rozszerza dotychczasowe możliwości partycjonowania według zakresu, klucza mieszającego i listy o partycjonowanie według interwału, odwołania i kolumny wirtualnej.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły


Polecamy