Eggblog 4.0b

Eggblog to opensourcowy (licencja CCPL, Creative Commons Public License), napisany w PHP z użyciem MySQL-a system do blogowania. Jest dość prosty i lekki, co czyni go dobrym rozwiązaniem do prowadzenia blogów prywatnych lub firmowych; nie jest natomiast przeznaczony do obsługi dużych witryn społecznościowych, mimo, że pozwala na tworzenie i zarządzanie kontami wielu użytkowników. Eggblog jest również rozwiązaniem wielojęzycznym (w chwili obecnej dostępna jest tylko wersja angielska interfejsu, ale bez trudu można dorobić kolejne). Natomiast wygląd naszego bloga łatwo zmienimy dzięki motywom graficznym (ang. themes).

Wszystkie artykuły w Eggblogu są automatycznie dodawane do archiwum, co umożliwia ich późniejsze przeglądanie; są one także rozpowszechniane w postaci feedów RSS 1.0. Wybrane przez nas artykuły możemy oznaczyć jako przyklejone(ang. sticky) - będą one dostępne na każdej stronie prowadzonego przez nas dziennika; jest to bardzo przydatne np. w przypadku artykułów wprowadzających, mówiących o autorze, czy o głównej idei bloga (jeżeli takowa istnieje).

W wersji 4.0b projektu Eggblog dołączono FCKEditor, rozbudowano możliwości panelu konfiguracyjnego i ułatwiono upload plików na serwer. Wprowadzono również automatyczne sprawdzanie dostępności aktualizacji programu w Internecie oraz rozszerzono przeznaczoną dla programistów dokumentację kodu aplikacji.

http://eggblog.net

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły


Polecamy